| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | One Year |
| Type: | Horizontal Lathe |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

Technical Support: Lifetime by phone, skype, video chat, video, in factory, email, and it is CNC purchasers choice of which communication type to use.Technical Documents, Manuals, Software, etc is ENGLISH spelling and format.
Application:
1.Furniture: plate-type furniture, solid wood furniture, office furniture, cabinet, wood doors and windows.
2.Wood: Musical instruments, speakers, game cabinets, computer desk, electrical counter top.
3.Panel processing: Insulation, plastic parts, PCB, balling track, car inner body, resistance special plate, epoxyresin, ABS, PP, PE and other carbide mixed compounds.
4.Decoration industry: Acrylic, PVC, MDF, organic glass, plastic, soft metal like copper and aluminium plate engraving or processing.
| Model | CNC-1325 |
| X stroke | 1300 mm |
| Y stroke | 2500 mm |
| Z storke | 200 mm |
| Table structure | Vacuum suction table |






